Ana SayfaBebek MamasıSimilac Bebek Maması İnceleme

Bunlara da Göz Atın

Bebekmamasi.Org

Bebek Maması

Painter

Bebek maması, özgün bir platform olup piyasadaki tüm yerli ve yabancı menşeli bebek maması, bebek devam sütü, bebek takviye gıdaları hakkında incelemelerde bulunarak ziyaretçilerine en doğru bilgileri sunar.

Similac Bebek Maması İnceleme

En iyi bebek maması markaları arasında yer alan ve çok fazla kullanıcısı bulunan Similac bebek maması hakkında yaptığımız değerlendirmeyi inceleyerek bebek maması alırken kalite ve fayda yönünden en etkili mama seçeneklerini daha kolay değerlendirin.

Similac Bebek MamalarıSimilac Bebek Maması İnceleme

Similac bebek mamaları, çocuklarınızın yaşlarına göre sıralandırılmıştır.

Her yaş ve durum için özel olarak üretilen içerikler, bebeklerin beslenmesi ve gelişimi için özel olarak üretilmiştir.

Bebeklerin ihtiyaç duyduğu besin değerleri, vitamin, mineral ve proteinleri içeren Similac mamaları, bebeğinizin büyüme ve gelişme döneminde en büyük yardımcısı olacaktır.

Similac Hakkında Bilgi

Similac 1 Bebek SütüSimilac 1 Bebek Devam Sütü

Doğum sonrasında yeteri kadar anne sütü alamayan ya da  0-6 aylık dönemde yeterli kadar sütü olmayan anneler için özel olarak üretilen Similac bebek maması doğumdan itibaren 0-6 ay arasında anne sütü alması gereken ve alamayan bebeklerin, beslenmesine devam edebilmesi için özel olarak üretilmiştir.

Similac 1 bebek devam sütü, anne sütü yerine kullanılan toz karışım, anne devam sütüdür. Anne sütü içerisinde bulunan değerlerin araştırılarak ortaya çıkarılmasıyla birlikte oluşturulmuştur. 0-6 ay dönemi bebeklerin ihtiyacı olan besin değerlerini sağlamaktadır.

Kutu içerisindeki her 1 ölçek 60 ml su için ayarlanmıştır. Bebeğiniz için hazırlayacağınız mamaların her defasında taze olmasına özen gösterin. Doktorunuzun tavsiye ettiği ölçüler dışına çıkmamaya özen gösterin. Hazırlanan mamayı mikrodalgada ısıtmamaya özen gösterin.

1 saat içerisinde tüketilmeyen mamanın bebeklere verilmesi sakıncalıdır. Mama hazırlandıktan sonra 1 saat içerisinde tüketilmesi gerekir. 1 saat sonrasında mama bozulacaktır.

<Detaylı Mama İncelemesi> 

Similac 2 Bebek Devam SütüSimilac 2 Bebek Devam Sütü

Similac bebek maması seçeneklerinden bir diğeri olan Similac 2 bebek devam sütü, 6-12 ay bebekler için özel içeriklerle hazırlanmış bu mama anne sütü yerine geçmez. Bebeğinizin günlük besin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ek besin ve takviye besin olarak kullanılabilir.

6-12 ay dönemi bebekleri için özel olarak geliştirilen ürün, bebeğinizin günlük vitamin, mineral ve protein ihtiyacını karşılamaktadır. Kas ve kemik gelişiminde en büyük yardımcınız olacaktır.

6 aydan sonra ek besinlere geçmeye başlayan bebekler için uygundur. 6 ay öncesinde anne sütü yerine kullanılamaz.

Doktorunuzun tavsiye ettiği ölçülerin dışına çıkmamaya özen gösterin. Bebeğinize hazırlayacağınız mamanın her defasında taze olduğundan emin olun. Kutu açıldıktan sonra 3 hafta içinde tüketilmelidir. 3 haftayı geçmiş ürünler bozulur.

Similac 2’yi tek başına kullanacağınız gibi diğer gıdalarla da karıştırabilirsiniz. Gün içerisinde bebeğinizi farklı besinlerle de besleneme devam etmeniz önerilir.

<Detaylı Mama İncelemesi> 

Similac 3 Bebek Devam SütüSimilac 3 Bebek Devam Sütü

1 yaşından itibaren bebek ve çocukların gelişimi için özel olarak tasarlanan Similac bebek maması bebeklerin kas kemik ve zihinsel gelişimlerini desteklemektedir. Similac 3 Devam Sütü, bebeğinizin günlük besin değeri ihtiyaçlarını karşılaması amacı ile özel olarak tasarlanmıştır.

6 yaşından önce kullanımı yanlıştır. Anne sütü yerine kullanılamaz. Doktorunuzun önerdiği dozlarda kullanılmalıdır. Doz aşımı yapmamaya özen gösterin.

1 yaşından itibaren hareketlenmeye başlayan çocukların günlük olarak alması gereken besin gereksinimleri de farklılık göstermeye başlar. Almaları gereken günlük vitamin, mineral ve protein ihtiyaçları, hareketlenmeye başladıkları dönemden itibaren artar.

İşte bu ihtiyaçlara özel olarak geliştirilen Similac 3 Devam sütü, 1 yaşından sonra bebeğinizin ihtiyaç duyacağın günlük tüm besin öğelerini bünyesinde barındırır.

Kas ve kemik gelişimlerini destekleyerek büyüme döneminde en büyük yardımcınız olacaktır. İçeriğinde bulunan kalsiyum ve D vitamini, sağlıklı kemik gelişimi için gerekli en önemli vitaminlerdendir. İçeriğinde bulunan demir ve çinko ise, bebeklerde bilişsel gelişimi destekleyerek bebeğinizin zihinsel gelişimini de destekler.

Fosfor ve protein içeriği ile de çocuklarda normal büyüme ve sağlıklı kemik gelişiminin sağlanması için çalışır.

<Detaylı Mama İncelemesi> 

Similac Hakkında Bilgi

Similac, 130 yıl öne Amerika’ da kurulmuş olan Abott adında küresel bir markanın alt ürün markasıdır. 31 yıldır Türkiye pazarında da faaliyet gösteren bu marka, tıbbi cihaz, beslenme ve bebek mamaları alanında ürünler üretmektedir.

Abott şirketi, dünya üzerinde 150den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. 600’den fazla çalışanı ve 100den fazla satış ürünü bulunmaktadır. Bebek ve çocuk beslenme ürünleri dışında yetişkinlerin de beslenmesi üçün ürünler üreten firma, bütün çalışmalarını şeffaflık içinde ve yararlılık ilkesi doğrultusunda gerçekleştirmektedir.

Bebeğiniz İçin En İyi Bebek Mamasını Nasıl Seçersiniz?

Bebek maması seçimi, bebeklerin sağlıklı gelişimi açısından en önemli konuların başında gelir. Anne sütünün yetersiz gelmesi halinde kullanılan hazır bebek mamaları, kalite bakımından değerli içeriklere sahip olmalıdır. Peki, bebek maması nasıl seçilir?

  1. Markası ve kalitesi hakkında bilgi sahibi olmadığınız mamalardan uzak durun.
  2. Doktor tavsiyesi olmaksızın kendinize göre bebek maması kullanmayın.
  3. Bebeğinizin yaşına göre mama seçimi yapın.
  4. Bazı mamalar, bebeğinizin damak tadına hitap etmeyebilir, bebek mamasını değiştirmeyi deneyin.
  5. Bebeğiniz mamayı reddediyorsa, uzman bir doktora danışarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini öğrenin.

Similac Bebek Maması Yorumları

Bebek maması seçiminde bulunurken mamanın iyi olup olmadığını biraz da kullanıcıların gözünden değerlendirmek gerekir. En iyi bebek maması markaları arasında yer alan Similac, kullanıcılarından olumlu yorumlar almış bir markadır.

Özellikle hazır bebek mamalarında görülen gaz sorunu, Similac bebek mamalarında bulunmamaktadır. Kullanıcılar da bu yönde yaptıkları yorumları ile markanın anlatımlarını desteklemektedir.

Bunları da İnceleyebilirsiniz

Evolvia Mama İncelemesi

Arılac Bebek Maması

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılarımız

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]