Ana SayfaBebek MamasıAptamil Detaylı Ürün İncelemesi

Bunlara da Göz Atın

Bebekmamasi.Org

Bebek Maması

Painter

Bebek maması, özgün bir platform olup piyasadaki tüm yerli ve yabancı menşeli bebek maması, bebek devam sütü, bebek takviye gıdaları hakkında incelemelerde bulunarak ziyaretçilerine en doğru bilgileri sunar.

Aptamil Detaylı Ürün İncelemesi

Aptamil, 1921’de Almanya’da küçük bir aile şirketi olarak kurulan “Milupa” şirketinin alt markasıdır. Milupa ise Nutricia markasının bebek ürünleri üreten şirketidir. Bu şirket ile birlikte başlangıçta, bir şeker ve bisküvi fabrikası olarak ticarete atılmışlardı.

Aptamil1933 yılına gelindiğinde Milupa şirketi, bebek ve çocuk ürünleri üretmeye karar verdi. Hatta üretilen ilk bebek mamaları, tahıl gevreği halinde üretildi. Milupa, 20 yıl içerisinde en güvenilir ve en çok rağbet gören bebek ve çocuk maması üreticisi haline geldi.

Almanya’da fazlaca tutulmasının ve saygı görmesinin hemen ardından, dünya çapında da sözü edilir bir şirket haline gelmiştir. Gıda araştırma ve geliştirmeleri hakkında dünya çapında itibar gören bir şirket haline gelmiştir.

Aslında şirketin adı daha farklıyken şirket için çok daha akılda kalıcı ve estetik bir isim bulmak için arayışa girildi.

Şirketin kurucusu olan Emil Pauli, İsminin son harfleri ve soy adının son harfleriyle oluşturulmuş ve teklif olarak getirilen ‘’Mipau’’ ismini seçti fakat sonrasında memnun kalmadı. Ardından, bu isim üzerinde küçük oynamalar yaparak Milupa adını ortaya çıkardı.

Şirketin büyümesi ve gelişmesiyle birlikte yeni arayışlara girildi. 1954 yılında, anne sütü içeriği araştırmaları başlatıldı. Bu araştırmanın nedeni, farklı sebeplerden dolayı bebeğini emziremeyen anneler için alternatif anne sütü değerlerini karşılayan ürünler üretmekti.

Bu çalışmayla birlikte ürün gamı genişledi ve Milupa’nın ünü çok daha fazla yayılmaya başladı. Kapsamlı ve uzun süreli olan bu araştırma, pek çok anne ve anne adayını memnun etmişti.

Tüm bu araştırmaların sonucunda 10 yıl sonra 1964 yılında anne sütü değerlerini karşılayan bir ürün ortaya çıkarıldı. Milumil adıyla piyasaya sürülen bu ürün, öncelikle Avrupa pazarında satışa çıktı.

Şu an itibari ile 100 yıldır piyasada olan bu şirket, ürün yelpazesini ve alt marka seçeneklerini oldukça genişletmiş durumda.

Bu köklü ve pek çok girişimin ilkine imza atan şirket, alt marka ve alt çeşitlilik olarak fazlasıyla gelişmiştir.

Alt markası olan Aptamil de kendi içerisinde pek çok çeşitliliğe ve farklı ürün yelpazesine sahip olmuştur. Aptamil’in Türkiye’ye girişi, 1997 yılında Danone Türkiye sayesinde olmuştur.

Aptamil, aynı zamanda medikal beslenme sektörüne de hizmet etmektedir. Şu an için Türkiye içerisinde 7 farklı üretim merkezi bulunmaktadır. Aptamil’in ürün çeşitliliğini ve yaş gruplarına göre ürün dağılımını şu şekilde inceleyebiliriz.

0-6 Ay İçin Aptamil Ürünleri

0-6 aylık bebekler için özel ürün üreten Aptamil, başarılı çalışmaları ile dünyada en çok tercih edilen bebek maması markaları arasında yer almayı başarıyor. Aptamil 0-6 ay bebek ürünleri şunlardır;

Aptamil conformil bebek sütüAptamil Confor Mil Bebek sütü

  • Aptamil markasının 0- 6 yaş için özel içeriklerle hazırladığı toz ürünüdür.
  • Anne sütüne eş değerlere sahip olan bu toz ürün, sıcak su ile hazırlanır.
  • İçeriğinde, anne sütü içerisinde bulunan protein ve yağların tamamına erişmek hedeflenmiştir.

0-6 yaş bebeklerde anne sütü yetersizliği ya da farklı nedenlerden dolayı anne sütü alamayan bebekler için devam niteliğinde bir bebek sütü formülü olarak ortaya çıkmıştır. Farklı miktarlarda seçenekleri mevcuttur.

<Detaylı Mama İncelemesi> 

Aptamil içime hazır bebek sütüAptamil İçime Hazır Bebek Sütü

  • Confor mil bebek sütüne nazaran kullanımı çok daha kolay ve pratik bir üründür.
  • Biberon benzeri bir şişede satışa sunulur.
  • İçime hazır ve sıvı formda bulunur.
  • Ev içerisinde ya da mama hazırlamanın mümkün olmadığı yerlerde oldukça pratik bir beslenme sütüdür.

6- 12 Ay İçin Aptamil Ürünleri

Çok önemli olan kısmı atlattıktan sonra 6 ayın sonunda bebeğinizi ek gıdalara geçirebilirsiniz. Fakat ek gıdalara bir anda geçmek, bebeğinizin vücudunda ani değişimlere neden olmaktadır.

6- 12 ay arası üretilen ürünler, bu geçiş aşamasını kolaylaştırmak ve yetersiz gelen anne sütüne takviye yapmak amacıyla üretilir.

Aptamil bebek devam sütüAptamil Çocuk Devam Sütü

0-6 ay aralığında meydana gelen çeşitli sebeplerden dolayı anne sütü yetmeyebilir ya da bir anda kesilmiş olabilir. Bu nedenden dolayı bir devam ürününe ihtiyacınız olacaktır. Aptamil çocuk devam sütü de bu mantıkla oluşturulmuş, anne sütü içeriklerinin tamamının oluşturulmaya çalışıldığı bir devam sütüdür.

Bebeğinizin günlük beslenmesi esnasında anne sütünün yetmediği yerlerde bebeğiniz, Aptamil çocuk devam sütü ile beslenmesine devam edebilir ve anne sütü ile aynı değerleri bu üründen karşılayabilir.

Aptamil içime hazır çocuk devam sütüAptamil İçime Hazır Çocuk Devam Sütü

0-6 ay bebeklerde, anne sütü yetersizliği nedeniyle yeterince beslenememesi, aç kalması ya da anne sütünün kesilmesi nedeniyle oluşan besin gereksinimini karşılamak için üretilmiş olan devam ürünüdür.

Devam sütü, daha toz formda ve hazırlık gerektiren bir üründür fakat içime hazır çocuk devam sütü, her alanda rahatça kullanılabilecek ve kullanıma hazır, pratik bir üründür. Biberon formunda ve oldukça pratiktir.

<Detaylı Mama İncelemesi> 

Aptamil (Milupa) Kavanoz Meyve PüreleriMilupa Kavanoz Meyve Püreleri

6 ay sonrasında ek besinlere geçen bebekleriniz için en doğal ve en taze içerikleri bulmak istersiniz. Aptamil kavanoz meyve püreleri de, anneleri ve bebeklerini düşünerek tamamen doğal ve el değmeden üretilen kavanoz meyve pürelerini üretmiştir.

Meyvelerin, doğal şekilde püre haline getirilmesiyle oluşturulan bu mamalar, gün içerisinde ister öğün olarak isterseniz de takviye gıda olarak bebeklerinize verebileceğiniz taze ürünlerden oluşur.

Doğal olarak bulunan meyvelerin içerisindeki vitamin ve mineral değerlerini kaybetmeden tüketime hazır hale getirilen kavanoz meyve püreleri aynı zamanda bebeğinizin büyüme ve gelişimi konusunda da destekçiniz olacaktır.

Bebeğinizin damak tadına göre en doğru kararı verebilmek için farklı meyvelerden oluşturulmuş kavanoz meyve pürelerini de deneyebilirsiniz.

Yulaflı meyveli kavanoz püresi
Organik mandalina ve üzüm meyve püresi
Organik Kavanoz Meyve Kokteyli
Organik Tahıllı, Karışık Meyve Püresi
Organik Kavanoz Elma Muz Şeftali Meyve Püresi
Kavanoz Erik Püresi
Kavanoz Armut Püresi
Kavanoz Elma Püresi
Organik Kavanoz Elma Havuç Püresi
Organik Kayısı Muz Püresi
Organik Şeftali Elma Püresi

Aptamil Kavanoz Sebze ÇorbalarıMilupa Kavanoz Sebze Çorbaları

Bebeğinizin ek gıdalara geçmeye başlamasıyla pek çok tarif araştırıp en sağlıklı ve en doğalını hazırlamaya çalışırsınız. Aptamil, sizin kadar sizi ve bebeğinizi düşünerek tamamen doğal içeriklerle kavanoz çorbaları üretti.

Kullanımı pratik ve yüksek besin değerine sahip çorbalar aynı zamanda sıvı formda bulunmaları sebebiyle de bebeğinizin daha kolay tüketebilmesi için tasarlanmıştır.

Bebeğinizin sebzelerden ve ek gıdalardan almasını istediğiniz tüm vitamin ve mineralleri tek ek besinde toplayarak, nerede olursanız olun bebeğinizin karnını kolayca doyurabilmenizi sağlar.

Farklı içerikli çorba çeşitleri ile bebeğinizin damak zevkine göre farklı içerikli ürünleri de deneyebilirsiniz.

Anne Sütü İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Aptamil Kaşık 7 Tahıllı Ballı KahvaltıAptamil Kaşık 7 Tahıllı Ballı Kahvaltı

6 ay ve yukarısı için uygun görülen Aptamil kahvaltı ürünü, içeriğinde bulundurduğu B grubu vitaminleri, kalsiyum ve demir sayesinde bebeğinizin gelişimine katkıda bulunurken bebeğinizin de severek tüketeceği bir öğündür.

Tahıl ağırlıklı olması sebebiyle kas ve kemik gelişimine de katkıda bulunan Aptamil 7 tahıllı ballı kahvaltı, anne sütü ya da aptamil devam sütü ile hazırlanmaktadır.

Aptamil Sütlü Bisküvili Ek BesinAptamil Sütlü Bisküvili Ek Besin

Gün içerisinde bebeğiniz için uygun öğün arayışına giriyorsanız Aptamil’in bu ürünü tam size göre. Farklı çeşitlere ve farklı içeriklere sahip diğer ek besin ürünleri ile birlikte bebeğiniz için günde birkaç öğün olarak kullanabilirsiniz.

Bebeğinizin damak tadına göre ya da sizin uygun gördüğünüz takdirde içerisine meyve püresi, pekmez ya da al ilave edilebilir. 6 aydan büyük bebekler için uygundur. Su ile hazırlanır.

Uygun Olduğu Yaş 6-12 ay
Vitamin Değerleri A, B grubu, D3, C ve E vitaminleri içerir
İçerdiği Değerler Biotin, demir ve kalsiyum
Kullanımı Bebeğinizin boy ve kilosuna göre 3 öğüne kadar kullanılabilir. Su ile karıştırılarak yapılır.

Bebeğinizin damak tadına göre farklı içerikli ürünleri de bulunmaktadır.

Aptamil Sütlü Ballı
Aptamil Sütlü Pirinçli
Aptamil Sütlü 7 Tahıllı Elmalı
Aptamil Sütlü Ballı İrmikli
Aptamil Sütlü İrmikli ve meyveli
Aptamil Sütlü tam tahıllı yaban mersinli

Çeşitleri ile bebeğinizin damak tadına göre farklı içerikli ürünleri deneyerek en doğru kararı verebilirsiniz. Tüm bu mama çeşitleri, B grubu vitaminleri, demir ve kalsiyum içerir.

2+ Yaş İçin Aptamil Ürünleri

Aptamil ürünleri, ambalaj üzerinde farklı numaralarla numaralandırılmıştır. Ambalaj üzerindeki 5 numara, 2 yaş ve üzeri kullanım için uygun olduğunu gösterir. Aynı zamanda amalaj üzerindeki bilgilendirmelerde de, ürünlerin hangi yaş aralıklarına uygun olduğunu öğrenebilirsiniz.

2 yaş ve üzeri için üretilen aptamil ürünleri, devam mamaları ve takviye gıda olarak geçer. Bebeğiniz için günlük öğün olarak da kullanabilirsiniz. Bebeğinizin öğünlerinde, doyurucu ve besleyici içerikler arıyorsanız aptamil ürünlerine göz atabilirsiniz.

6- 12 ay için geçerli pek çok ürün 2+ yaş için de uygun görülür. Kahvaltı karışımları, kavanoz çorbalar, meyve püreleri, 2 yaş ve üzeri bebekler için de kullanılır.

Aptamil Çocuk Devam Sütü 2+ YaşAptamil Çocuk Devam Sütü 2+ Yaş

Aptamil 2+ çocuk devam sütü, bebeğinizin gelişim ve büyüme döneminde en büyük yardımcısı ve en büyük yardımcınız olacaktır. İçeriğindeki takviye vitamin ve minerallerle kas ve kemik gelişimi için yeterli besinleri sağlayacaktır.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Ambalajın hijyenik olmasından dolayı, bebeğinize gönül rahatlığıyla verebileceğiniz bir ürün olacaktır.

İsminin de devam sütü olmasının sebebi, emzirme döneminden sonrası için kullanılması ve anne sütüne benzer değerler içermesidir.

Aptamil 2+ çocuk devam sütü, bebeğinizin bağışıklık sitemini desteklerken, içeriğindeki prebiyotikler sayesinde sindirim sistemini korumaya da yardımcı olur. Bağırsaktaki faydalı bakterilerin oluşumunu destekler.

İçeriğinde, A, D, C, E, K vitaminleri başta olmak üzere Pantetonik asit, biotin, Folat ve B grubu vitaminleri ile birlikte toplamda 11 vitamin içerir.

Milupa 2+ Kavanoz Sebze ÇorbalarıMilupa 2+ Kavanoz Sebze Çorbaları

2 yaşından itibaren tamamen ek besinlere geçmiş olan bebeğiniz için farklı sebze ve tahıl karışımlarıyla ortaya çıkarılmış besleyici çorbalar arıyorsanız aptamil kavanoz çorbalara bir göz atın.

Organik sebzelerin, değerlerini kaybetmeden bebeğinize kadar ulaşması için özenle hazırlanmış bu çorbaların sebzeleri buharda pişirilir ve sebzelerde bulunan şekerler dışında ilave şeker ve koruyucu madde içermez.

Organik kavanoz çorbaları istediğiniz her yerde hazır şekilde soğuk tüketebileceğiniz gibi, sıcak tüketmek isterseniz kavanozun tamamını ya da istediğiniz kadar miktarı bir kaseye alarak, kavanozu ya da aldığınız kaseyi sıcak su içerisinde bekletmeniz yeterli olacaktır.

Anne Sütü İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılarımız

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]